Bitcoin Dominance Records 5-Month Low: BTC rozpoczyna kolejny tydzień na miejscu

Największa kryptokurcja przez market cap od ponad tygodnia nie wykroczyła poza swój wąski zakres handlowy, podczas gdy altcoiny low-cap gwałtownie rosną. W rezultacie dominacja Bitcoinów spadła do najniższego poziomu od pięciu miesięcy.

Altcoiny nadal zyskują na atrakcyjności, podczas gdy Bitcoin pozostaje spokojny. Zmniejsza to dominację BTC na rynku krypto walutowym do 62%, co stanowi najniższy poziom od pięciu miesięcy.

Altcoin Market Rises To The Occasion
Ostatnie 24 godziny to kolejny przykład na to, że rynek altcoinów podlega ostatnio znacznym wahaniom. Jest to szczególnie widoczne w przypadku monet alternatywnych o niższej kapitalizacji. Dzisiejszym liderem jest Terra (LUNA), z prawie 40% wzrostem do 0,37$.

Band Protocol jest następny po wzroście o 32% i wejściu na 100 najlepszych monet. Niedawno firma nawiązała współpracę ze zdecentralizowaną platformą gier BetProtocol i po integracji będzie dostarczać „niezawodne wyrocznie dla sportów premium i danych dotyczących sportu“.

Kolejny znaczący zysk to Swipe. SXP nie spowolnił swojego imponującego biegu w górę, który rozpoczął się kilka dni temu. Platforma kart debetowych Visa niedawno nabyte przez Binance sprzedawane na 0,55 dolarów tydzień temu i jest do 1,9 dolarów teraz. Stanowi to 7-dniowy wzrost o ponad 200%.

Ampleforth (AMPL), Kava (KAVA), i Quant (QNT) są również przedstawiciele dwucyfrowego klubu wzrostu w czasie tego pisania.

Ty też możesz lubić:

Zielona Środa: Altcoins Rising As Bitcoin oznacza kolejny nudny dzień około $9200
DeFi na górze: Ampleforth (AMPL) 30% i Aave (LEND) Prowadzi dziś Altcoin Boom jako Bitcoin Stagnates
Całkowita liczba trafień na rynku kryptograficznym 6-miesięcznego szczytu na poziomie 300 miliardów dolarów: All Top 30 In Green
Na drugiej skali znajduje się Flexacoin. FXC podwaja ostatnio swoją zmienność, tym razem o 25% spadku. Elrond i Prawa Rezerwy również tracą na wartości – odpowiednio 9% i 6,5%.

Altcoins w porównaniu z BTC 24h. Źródło: coin360.com

Sytuacja wśród altówek o dużej pojemności jest skromniejsza pod jednym warunkiem. Podczas gdy Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Bitcoin SV i Cardano nie przesunęły się gwałtownie w obu kierunkach, Binance Coin jest obecnie o więcej niż 5%.

Wiodąca giełda kryptokurwalidzka ostatnio spaliła ponad 60 milionów dolarów BNB. The uptick móc także przypisywać plotka że the Binance Launchpad przeprowadzać nowy IEO.

Brak ruchu zmniejsza dominację BTC
Jak stało się to oczywiste w ostatnim tygodniu, Bitcoin odmawia podjęcia zdecydowanego kroku poza znaną mu strefą handlową od 9.000 dolarów do 9.300 dolarów. Kilka godzin temu, podstawowa kryptokur waluta próbowała ruszyć w górę, ale nie mogła przekroczyć 9.250 dolarów na Bitstampie. Odrzucenie zepchnęło BTC w dół do 9.180 dolarów.

BTCUSD 5m. Źródło: TradingView .
W związku z tym, ponieważ Bitcoin nie może odzyskać pożądanej linii oporu 9.300 dolarów ponownie, podczas gdy większość altcoin wzrost wartości, dominacja BTC na rynku spada. Metryka mierzy całkowitą kapitalizację rynkową Bitcoin w porównaniu do wszystkich innych aktywów cyfrowych.

Dane z CoinMarketCap pokazują, że dominacja Bitcoinów stopniowo zmniejsza się o połowę od 2020 roku, kiedy to osiągnęła ona szczytowy poziom ponad 67%. Teraz jednak spadła ona do 62%, co stanowi jej najniższy punkt od ponad 5 miesięcy.